بحران اوکراین: ژاپن پس از حمله اوکراین، روسیه را تحریم کرد


توکیو: فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه (23 فوریه 2022) روسیه را به دلیل اقداماتش در اوکراین تحریم کرد و اقدامات مسکو را نقض غیرقابل قبول حاکمیت اوکراین و قوانین بین المللی خواند.

کشورهای غربی روز سه‌شنبه پس از دستور مسکو برای اعزام نیرو به مناطق جدایی‌طلب شرق اوکراین، تحریم‌های جدیدی را علیه بانک‌ها و نخبگان روسیه اعمال کردند.

کیشیدا گفت که تحریم های ژاپن شامل ممنوعیت انتشار اوراق قرضه روسیه در ژاپن و مسدود کردن دارایی های برخی از افراد روسی و همچنین محدود کردن سفر به ژاپن است.

وی گفت: “اقدامات روسیه به وضوح به حاکمیت اوکراین لطمه می زند و خلاف قوانین بین المللی است. ما بار دیگر از این اقدامات انتقاد می کنیم و قویا از روسیه می خواهیم که به گفتگوهای دیپلماتیک بازگردد.”

وضعیت کاملاً متشنج است و ما به نظارت دقیق آن ادامه خواهیم داد.»

وی افزود: جزئیات تحریم ها طی روزهای آینده بررسی و اعلام خواهد شد.

کیشیدا گفت ژاپن دارای ذخایر کافی نفت و گاز طبیعی مایع (LNG) است به طوری که در کوتاه مدت تاثیر قابل توجهی بر عرضه انرژی نخواهد داشت.

او گفت که در صورت افزایش بیشتر قیمت نفت، تمام اقدامات ممکن را برای محدود کردن تاثیر آن بر شرکت ها و خانوارها در نظر خواهد گرفت.

کیشیدا گفت که ژاپن در تماس نزدیک با سایر کشورهای گروه 7 و جامعه بین المللی باقی خواهد ماند.

وی افزود: در صورت بدتر شدن وضعیت، ما به سرعت برای اقدامات بیشتر اقدام خواهیم کرد.

بازارهای ژاپن روز چهارشنبه به دلیل تعطیلات ملی تعطیل شدند.

موضع سخت‌گیرانه ژاپن در تضاد با رویکرد دیپلماتیک نرم‌تر دولت‌های ژاپن در گذشته در قبال مسکو است، تلاش‌هایی برای تضمین بازگشت جزایر تحت اشغال نیروهای روسی در پایان جنگ جهانی دوم.

روابط ژاپن با مسکو نیز به دلیل اتکای این کشور به روسیه برای نیازهای انرژی شکل گرفته است. در سال 2021، روسیه بیش از 12 درصد زغال سنگ حرارتی ژاپن و تقریباً یک دهم LNG خود را تأمین کرد.

تلویزیون زندهMarkus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان