روسیه می گوید تلاشی برای “سرنگونی” دولت اوکراین ندارد، “پیشرفت هایی” در مذاکرات حاصل شده است


کیف: روسیه روز چهارشنبه گفت که در حال مذاکره با مقامات کیف برای حل مناقشه جاری در اوکراین است و تاکید کرد که نیروهای مسکو “برای سرنگونی دولت اوکراین کار نمی کنند.”

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به سه دور گفتگو با کیف گفت: «پیشرفت هایی حاصل شده است». ماریا زاخارووا گفت که ارتش روسیه وظیفه “سرنگونی دولت فعلی” را نداشته است.

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه عملیات نظامی روسیه کاملاً در راستای برنامه این کشور پیش می‌رود، افزود: روسیه به هدف خود برای تضمین وضعیت بی‌طرف اوکراین دست خواهد یافت و ترجیح می‌دهد این کار را از طریق گفتگو انجام دهد.

ممکن است اشاره شود که روسیه و اوکراین روز چهارشنبه بر سر آتش بس یک روزه در اطراف مجموعه ای از کریدورهای تخلیه توافق کردند تا غیرنظامیان بتوانند از جنگ فرار کنند.

ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین، گفت که مسکو متعهد شده است که آتش بس را از ساعت 9 صبح تا 9 شب در اطراف شش منطقه که به شدت تحت تاثیر درگیری ها قرار گرفته اند، از جمله مناطق نزدیک کیف، در زاپوریژژیا در جنوب و برخی از بخش های این کشور رعایت کند. شمال شرق اوکراین

در تلاش برای مجازات بیشتر روسیه به دلیل تهاجم به اوکراین، رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه ممنوعیت واردات نفت، گاز و انرژی روسیه را از آمریکا اعلام کرد که این اقدام گسترده ترین اقدام دولت برای مجازات مسکو به دلیل حمله به اوکراین است.

بایدن در سخنرانی خود گفت: “ما همه واردات نفت و گاز و انرژی روسیه را ممنوع می کنیم. این بدان معناست که نفت روسیه دیگر در بنادر آمریکا قابل قبول نخواهد بود و مردم آمریکا ضربه قدرتمند دیگری به (ولادیمیر) پوتین خواهند زد.” کاخ سفید افزود که این تصمیم “در مشورت نزدیک” با متحدان اتخاذ شده است.

در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از کشورهای غربی به خاطر اقدامات تلافی جویانه آنها علیه روسیه تشکر کرد، اما همچنین خاطرنشان کرد که ناتو نتوانسته است به خواسته‌های او برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین بپیوندد.

تلویزیون زندهNylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان