(ویدئو) گروه های عظیم، ماهی های عجیب در خطر

گروه های بزرگ، ماهی های عجیب و غریب در خطر

بعد- از زمانی که ماهیگیری یک بار دیگر مجاز شد، ماهیگیران فلوریدا از صید هامورهای غول پیکر جالوت که هر کدام می توانند تا 380 پوند وزن داشته باشند، لذت می برند.

به گزارش فردا دانشمندان هشدار می دهند که تعداد هامورهای جالوت برای چندین سال در حال کاهش بوده است و پس از اینکه مقامات اخیراً مجدداً مجوز آن را صادر کردند، ماهیگیری در معرض تهدید است.

دکتر جیمز لوکاسیو می گوید: «هیچ جای دیگری نمی توانید تجربه غواصی در کنار ماهی با این اندازه و صمیمیت را داشته باشید.

در اوایل سپتامبر، غواصان هنگام گردش در ساحل بوینتون، فلوریدا، از دیدن این ماهی غول پیکر شگفت زده شدند که می تواند تا 2.4 متر طول داشته باشد.

از آنجایی که گوشه های دهان این ماهی که بیش از 30 سال عمر می کند پایین آمده است، صورت آن چروک به نظر می رسد، اما غواصان می توانند آن را با دستان خود لمس کنند.

غواص بن گالمو به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما از تعداد گروه ها در منطقه شگفت زده شدیم. وی افزود: از صحبت هایم با اهالی متوجه شدم که تعداد آنها نسبت به سال های دیگر کاهش یافته است.

در واقع اخیراً مطالعه ای منتشر شده است که در مورد مشکلات این ماهی هشدار داده است.

دکتر جیمز لوکاسیو گفت: صنعت غواصی گزارش کرده است که این ماهی ها در سال های اخیر کاهش یافته است.

این امر محققان را بر آن داشت تا سرشماری سال 2013 را در سال 2022 از تعدادی از سایت های پرورش گروه های غول پیکر تکرار کنند. محققان خاطرنشان کردند که تعداد آنها در پنج مکان از شش مکان مورد مطالعه به طور قابل توجهی کمتر بود.

این گونه در دهه 1980 به دلیل شکار بی رویه در آستانه انقراض بود، اما تلاش های حفاظتی آن را نجات داده است.

ماهیگیری این ماهی ها بیش از 30 سال است که ممنوع بوده است، اما در سال 2022، مقامات فلوریدا فکر کردند تعداد آنها به اندازه ای افزایش یافته است که 200 ماهی از ماهی هامور غول پیکر را در آب های ایالتی صید کند.

دکتر جیمز لوکاسیو در بیانیه ای گفت که اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت قبلا ستاره دریایی غول پیکر را در فهرست گونه های آسیب پذیر قرار داده است و تاکید کرد که این گونه مهم برای حفظ تعادل اکوسیستم است. وی افزود: نمی خواهیم تعداد آن کم شود.

این گروه غول پیکر همچنین در آب های خلیج مکزیک، دریای کارائیب و سواحل برزیل زندگی می کنند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما