کووید-19: افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین تهدیدی برای ایجاد اختلال در تجارت است


پکن: مقامات چینی روز سه‌شنبه (15 مارس) کنترل‌های ضدویروس در بنادر را تشدید کردند و خطر ایجاد اختلال در تجارت را پس از تعطیلی برخی از کارخانه‌های خودرو و الکترونیک به دلیل مبارزه دولت با شیوع ویروس کرونا افزایش دادند.

قیمت سهام در چین و هنگ کنگ پس از تعطیلی روز دوشنبه شنژن، یک مرکز فناوری و مالی در مجاورت هنگ کنگ در جنوب، و چانگچون، یک مرکز خودرو در شمال شرقی، برای دومین روز سقوط کرد. سرویس اتوبوس به شانگهای، پایتخت تجاری و بزرگترین شهر چین، به حالت تعلیق درآمد.

تعداد پرونده های چین در مقایسه با سایر کشورهای بزرگ یا هنگ کنگ پایین است. اما مقامات در حال اجرای استراتژی «تحمل صفر» هستند که هدف آن جلوگیری از خروج ویروس از کشور است. به طور موقت شهرهای بزرگ را تعطیل کرده است تا هر فرد مبتلا را پیدا کند.

این محدودیت‌ها پیامدهای بالقوه گسترده‌تری دارند و در زمانی اتفاق می‌افتند که اقتصاد جهانی تحت فشار جنگ روسیه علیه اوکراین، افزایش قیمت نفت و تقاضای ضعیف مصرف‌کننده است.

کارل بی. واینبرگ از اقتصادهای فرکانس بالا در گزارشی گفت: «ما نمی‌توانیم به هیچ خطری برای اقتصاد جهانی فکر کنیم، به استثنای جنگ هسته‌ای، که بیشتر از خطر شیوع کووید در چین است که تولید صنعتی را متوقف می‌کند». «زنجیره‌های تأمین بی‌شمار تولید از چین عبور می‌کنند».

اقتصاددانان می گویند در حال حاضر، سازندگان گوشی های هوشمند و سایر صنایع می توانند از کارخانه ها و تامین کنندگان در سایر نقاط چین استفاده کنند. اما اگر تجارت در بنادر شنژن، شانگهای یا نینگبو در نزدیکی آن مختل شود، تهدید بزرگ‌تری وجود دارد.

آنها کارخانه های چینی را در مرکز شبکه های تولید جهانی با تامین کنندگان و بازارهای خارجی پیوند می دهند. کاهش یک ماهه در بندر یانتیان شنژن در سال گذشته باعث انباشت هزاران کانتینر حمل و نقل و موج شوک در زنجیره های تامین جهانی شد.

آیریس پانگ، اقتصاددان ارشد چین برای ING گفت: «خطر اینجاست که آیا کووید در بندر یانتیان پیدا می‌شود یا خیر. اگر قرار باشد بندر تعلیق شود، بر واردات و صادرات الکترونیکی زیادی تأثیر خواهد گذاشت». هیچ نشانه‌ای از اختلال عمده مشاهده نشد، اما اپراتورهای بندری از محدودیت‌های تماس حضوری با کشتی‌ها و ملوانان خبر دادند.

آژانسی که بندر شانگهای را مدیریت می‌کند، پنجره‌هایی را که مشتریان در آن مدارک را ارسال می‌کنند، بست و گفت که این عملکرد آنلاین خواهد شد. هیچ نشانه ای از جابجایی محموله یا سایر عملیات تحت تأثیر قرار نگرفت.

بندر Lianyungang در شمال شانگهای اعلام کرد که ملوانان خارجی از ورود کشتی ها یا استفاده از خروج از شهر برای تغییر خدمه منع شده اند.

شنژن خدمات حمل و نقل برون مرزی را در گذرگاه لیانتانگ به هنگ کنگ به حالت تعلیق درآورد. به گفته این سازمان، گذرگاه Man Kam To به حمل غذای تازه و زنده محدود می شود تا مطمئن شود هنگ کنگ منابع کافی را دریافت می کند.

تعداد موارد جدید گزارش شده در روز سه شنبه در سرزمین اصلی چین بیش از دو برابر شد و به 3507 نفر رسید. تقریباً سه چهارم در استان جیلین، جایی که چانگچون در آن قرار دارد، با 2601 مورد بود. هنگ کنگ که به طور جداگانه گزارش می دهد، 26908 مورد در روز دوشنبه داشت.

بندر Yantian تلاش کرد تا مشتریان را راضی کند، عملیات عادی بود. بیانیه ای در حساب رسانه های اجتماعی خود وعده داده است که “تمام تلاش خود را برای اطمینان از روان و پایداری این خط حیاتی برای تامین بندر انجام دهد.”

جفری هالی از اواندا گفت: “قیمت سهام پس از آن که داده‌های بهتر از حد انتظار در مورد هزینه‌های مصرف‌کننده و سرمایه‌گذاری چینی در فوریه نتوانست غم تعطیلی‌ها را از بین ببرد، سقوط کرد. در حال حاضر طوفان‌های زیادی در چین در حال وزیدن است، به ویژه قرنطینه شنژن.” در گزارشی گفت.

چین، جایی که همه‌گیری در اواخر سال 2019 در شهر مرکزی ووهان آغاز شد، پس از بسته شدن کارخانه‌ها، مغازه‌ها و دفاتر پکن برای مهار این بیماری، به اولین اقتصاد بزرگی تبدیل شد که دوباره رونق گرفت.

امسال، هدف رشد حزب کمونیست حاکم 5.5 درصد است. اگر محقق شود، بسیار کمتر از رشد 8.1 درصدی سال گذشته خواهد بود. اما پیش‌بینی‌کنندگان آن را در زمانی که ساخت‌وساز، که میلیون‌ها شغل را پشتیبانی می‌کند، به دلیل سرکوب بدهی‌ها در صنعت املاک و مستغلات در رکود است، تهاجمی می‌دانند.

حزب حاکم وعده کاهش مالیات و هزینه های بیشتر برای ساخت و ساز کارآفرینان عمومی را داده است. این ممکن است به افزایش هزینه های مصرف کننده کمک کند و اقتصاد را از کندی تولید محافظت کند.

جدیدترین افزایش عفونت، که عامل آن یک نوع به سرعت در حال گسترش به نام “Stealth Omicron” است، استراتژی همه گیری پکن را به چالش می کشد.

همه مشاغل در شنژن و چانگچون به جز آنهایی که غذا، سوخت و سایر مایحتاج را تامین می کنند، دستور تعطیلی داده شدند. خدمات اتوبوس و مترو به حالت تعلیق درآمد. به میلیون ها نفر از ساکنان گفته شد که تحت آزمایش ویروس قرار بگیرند.

هرکسی که بخواهد وارد شانگهای، شهری ۲۴ میلیون نفری با کارخانه های خودروسازی، بزرگترین بورس چین و دفاتر شرکت های جهانی شود، باید آزمایش شود.

در جای دیگر، استان پرجمعیت شرقی شاندونگ 106 مورد جدید در روز سه شنبه داشت. گوانگدونگ در جنوب، جایی که شنژن در آن قرار دارد، 48 گزارش داد. شانگهای 9 نفر و پکن 6 نفر داشتند.

استان جیلین، جایی که چانگچون در آن قرار دارد، ساکنان را از خروج از استان و بین شهرهای مسافرتی داخل آن منع کرده است.

خودروسازان فولکس واگن و تویوتا، مونتاژکننده آیفون فاکسکان و شرکت های کوچکتر اعلام کرده اند که تولید در برخی از کارخانه ها را متوقف می کنند.

سایرین از جمله سازنده تجهیزات مخابراتی Huawei Technologies Ltd.، Apple Inc.، General Motors Co. و برند خودروهای برقی BYD Auto بلافاصله به سوالاتی در مورد چگونگی تأثیر آنها پاسخ نداد.

اقتصاددانان بانک آمریکایی روز سه شنبه در گزارشی گفتند: “ما شاهد اختلال در صادرات و مصرف خدمات مکانیکی و الکتریکی هستیم.” “خطر گرفتن بیشتر در حال افزایش است.” فولکس واگن AG گفت کارخانه های چانگچون آن از دوشنبه تا چهارشنبه تعطیل خواهند شد. گفته می شود برندهای فولکس واگن و آئودی و تولید قطعات تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: امیدواریم تولید را خیلی زود از سر بگیریم و با تولید از دست رفته جبران کنیم.
شرکت تویوتا موتور کارخانه چانگچون که شاسی بلندهای RAV4 و Harrier را تولید می کند، روز دوشنبه فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد. گفته می‌شود دیگر کارخانه‌ها در چین تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند.

شنژن، شهری با 17.5 میلیون نفر در مجاورت هنگ کنگ، خانه برخی از بزرگترین شرکت های چینی از جمله Huawei، BYD Auto، Ping An Insurance Co. از چین و Tencent Holding، اپراتور سیستم پیام محبوب WeChat. فاکسکان متعلق به تایوانی که آیفون های اپل را مونتاژ می کند، پایگاه چینی خود را در شنژن دارد.

Foxconn برخی از تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی را در شنژن مونتاژ می کند اما بیشتر تولیدات را به خارج از شهر منتقل کرده است. سایر تولیدکنندگان نیز به بخش‌های ارزان‌تر چین یا خارج از کشور روی آورده‌اند. آنها تحقیق و توسعه، امور مالی و بازاریابی را در توابع شنژن نگه می دارند که می توانند توسط کارمندانی که از خانه کار می کنند انجام دهند.

Pang از ING گفت: “تولید در جاهای دیگر است، بنابراین اگر تمام چین تحت تأثیر COVID-19 قرار نگیرد، واقعاً کمبود کالاهای خاصی وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال، تلفن.”

دیوید چائو از Invesco گفت همچنین، به نظر می رسد مقامات در حال آزمایش یک “سیاست پویای کووید-19 صفر” هستند که همچنان هدف آن جلوگیری از شیوع ویروس است، اما از “قفل های هدفمند” برای کاهش هزینه های اقتصادی و اجتماعی استفاده می کند.

چائو گفت که بسیاری این را یک خطر بزرگ کووید می دانند که به طور بالقوه می تواند باعث ضعف بیشتر در اقتصاد چین شود. اما من فکر می‌کنم این به سیاست‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا سیاست‌های همه‌گیر خود را تغییر دهند.»

تلویزیون زندهDrake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان