5 تکنیکی که ستاره های ورزشی در دهه 70 برای حفظ عضلات استفاده می کردند

“سن فقط یک عدد است”. این جمله ای است که احتمالاً با افزایش سن بیشتر و بیشتر خواهید شنید. بدن شما ممکن است مانند گذشته در باشگاه عملکرد خوبی نداشته باشد، اما این موضوع اهمیت ورزش را کم نمی کند. در واقع، با افزایش سن، اگر می‌خواهید قوی باشید، باید بیشتر روی فعال بودن تمرکز کنید. این کاری است که ستارگان ورزش انجام می دهند.

به گفته روزیاتو، توده عضلانی به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد و فعالیت‌هایی را که زمانی بدیهی می‌دانستید دشوارتر می‌کند. اما می توانید برخی از این اثرات منفی پیری را با یک برنامه ورزشی منظم معکوس کنید. تناسب اندام در دهه 60، 70، 80 و حتی 90 سالگی، بدن شما را برای مدت طولانی بهتر نگه می دارد.

آرنولد شوارتزنگر، هالک هوگان، ریک فلیر، استفان لانگ، اسکیپ بیلس و لو فریگنو در دهه 70 زندگی خود همین کار را انجام می دهند. در زیر برنامه تمرینی آنها را در نظر خواهیم گرفت. همچنین با پیروی از این توصیه ها می توانید با افزایش سن در تمرینات خود بهتر عمل کنید.

1. تداوم را حفظ کنید

اکثر این افراد چندین بار در هفته به باشگاه می روند یا به نوعی فعال هستند. یافتن زمان برای ورزش یکی از اولویت های اصلی آنهاست. لانگ ورزش را بخشی از شغل خود می داند.

2. گرم کردن را فراموش نکنید

با افزایش سن، ممکن است متوجه شوید که برای آماده شدن برای حرکت به زمان بیشتری نیاز دارید. گرم کردن مناسب جریان خون را به عضلات افزایش می دهد تا آنها بتوانند تحت استرس شدید بهترین عملکرد خود را داشته باشند و از مفاصل ما محافظت کنند. همیشه با مقداری کاردیو، مانند فرینگو، یا مانند آرنولد شوارتزنگر، با یک ست اولیه از تکرارهای کم و زیاد، بدن خود را گرم کنید.

3. شکل خوب غیر قابل انکار است

فرم خوب از صدمات جلوگیری می کند و به شما کمک می کند کارآمدتر ورزش کنید. فرینگو می گوید: «این در مورد وزن نیست. نحوه انجام آن مهم است. “این شامل وقت گذاشتن برای هر تکرار، به جای عجله برای اتمام است.” علاوه بر این، فرم شما در پیشرفت شما نقش دارد. همانطور که شوارتزنگر می گوید، “اگر هرگز بهبودی ندیده اید، ممکن است بخواهید نگاه دقیق تری به شکل خود بیندازید.”

4. کارهای سخت را امتحان کنید

تمرین خود را هر روز با یک چالش شروع کنید، مانند Skip Bales یا برای اولین بار حرکات کششی یوگا را امتحان کنید. پاداش هایی که دریافت می کنید (مانند ماهیچه های مرکزی قوی تر و تحرک بهتر) بسیار بیشتر از هزینه ها خواهد بود.

5. در روال خود زیاد فکر نکنید

شوارتزنگر می گوید: “فقط برخیز و برو.” چه هدف شما این باشد که بهتر از دهه 30 خود به نظر برسید (مثل هوگان) یا فقط به دنبال حفظ کیفیت زندگی (مانند لانگ) هستید، می تواند و باید جایی برای غرور در هر مرحله از زندگی شما وجود داشته باشد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما