5 مسائل باید فوراً درباره پمپ

پمپ آب بشقابی، سانتریفیوژ، جتی، پمپ آب همراه با مخزن تحت فشار، پمپ آب کارواش، بوستر پمپ آب خانگی، پمپ دارای کلید اتوماتیک، پمپ آب طبقاتی و پمپ آبگرمکنی از انواع پمپ آب خانگی – https://upsanat.ir/product-category/pump/domestic/ – می باشند. وقتی مقدار گذر جریان در پمپ های سری متفاوت باشد، ممکن است دارای ظرفیت بیشتر باعث گردد. به طور مثال اگر مقدار SFU محاسبه شده برای سیستمی با فلاش تانک برابر با 370 باشد، مقدار 400 را در نظر می گیریم و آبدهی متناظر با آن را ملاک قرار می دهیم. در این شرایط، درجه حرارت آب ورودی به بار بین درجه حرارت خروجی از منبع و درجه حرارت برگشت از بار قرار خواهد داشت. در این حالت نیز درجه حرارت سیال ورودی به بار برابر با درجه حرارت خروجی از منبع است ولی به دلیل اختلاط جریان در نقطۀ B، درجه حرارت برگشت به منبع بین درجه حرارت رفت از منبع و درجه حرارت برگشت از بار خواهد بود. در شکل بالا نقطۀ کار یک پمپ و نقطۀ کار دو پمپ موازی نشان داده شده است.

در چنین شرایطی، سه راه A یک سه راه تقسیم کنندۀ جریان و سه راه B یک سه راه جمع کنندۀ جریان است. الکتروموتور که یکی از اجزای کفکش است در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می شوند که عملکرد خاصی را دارند. مثلا برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل بهتر می توان در مدار آب سردکننده (مدار ثانویه) از شیرهای کنترل دوراهه استفاده کرد ولی مدار اولیه را از نوع جریان ثابت درنظر گرفت تا از یخ زدن آن جلوگیری شود.

بنابراین، بجز فشار استاتیک سیستم در یک نقطۀ خاص، دو مدار را می توان به طور مستقل طراحی و تحلیل کرد. لولۀ کوتاه بین A و B را لولۀ مشترک گویند زیرا بین مدارهای اولیه و ثانویه مشترک است. زیرا در جایی که حجم سیال محدود و کم بوده و ممکن است پس از مدتی جریان سیال قطع گردد و پمپ به صورت خشک کار کند. همچنین، کارکرد غیرمنتظرۀ چند مورد به صورت سری می تواند کاهش یا افزایش فشار و خرابی اجزاء سیستم را به همراه داشته باشد. دقت کنید که وقتی یکی کار می کند، مقدار گذر جریان بیش از ۵۰ درصد حالت دو پمپی خواهد بود زیرا وقتی دو مورد از آنها به صورت موازی کار کنند منحنی سیستم به سمت راست منتقل می شود. روغنکاری نقش مهمی در این آب بند دارد زیرا اگر خشک کار کند روی سطح تماس مثلاً سیلندر خط می اندازد. این آلیاژ ماهیتی دارد که جنس پروانه را در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم کرده است.

هد در واقع تعیین کننده ارتفاعی است که پمپ قادر است سیال را تحت فشار تا سطح معینی بالا ببرد. اطلاعات کلی که سازندگان مختلف درباره پمپ ها به کار می برند شامل موارد زیر است. به طور کلی راندمان یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که کیفیت پمپ و نحوه چگونگی مصرف انرژی را بیان می کند. از دیگر پرفروش ترین انواع پمپ های آب می توان به پمپ های آب پنتاکس سری پی ام اشاره کرد که شما می توانید خرید این محصول را نیز در اولویت های خود قرار دهید. دستگاه پمپ آب یکی از پرفروش ترین و پرکاربردی ترین تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که امروزه حجم گسترده ای از این دستگاه را می توانید در ساختمان های مسکونی مورد مشاهده قرار دهید. این نوع پمپ به دلیل قدرت بالایشان بهعنوان موتور پمپ – www.webdarsi.ir/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/ – آب کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. نکته بسیار مهم در مورد این نوع پمپها هواگیری یا پرایم کردن پمپ پیش از روشن کردن آنها می باشد. پمپها در انواع متنوع و ابعاد گوناگون ساخته میشوند و هرکدام از آنها کاراییهای مخصوص به خود را دارند.

در امتداد شعاع از بالا به پایین دندانه در بعضی طرح ها سوراخ هایی وجود دارد که ارتباط بین هر دو فضای بین دنده مجاور را فراهم می کند. توان مصرفی به ویژگی هایی نظیر اصطکاک مایع سیال با لوله، توان خروجی پمپ ، افت های هیدرولیکی و غیره بستگی دارد. وقتی دو سیستم از نظر هیدرولیکی مجزا باشند، از کارکردن ناخواستۀ موازی و سری پمپ های اولیه با ثانویه نیز جلوگیری می شود. مهمترین کاربرد آن در صنایع و بخشهای مختلف کشاورزی، سیستم های اطفاء حریق و غیره می باشد. سپس می توانید سایر مراحل خرید را با دقت طی کرده و به مرحله پرداخت برسید و در این مرحله نیز با رعایت برخی از مهمترین نکات امنیتی اقدام به پرداخت آنلاین داشته باشید. این پدیده می تواند مشکلات جریان یا خرابی را به دنبال داشته باشد. ایجاد صدای سنگ ریزه توسط پمپ آب بیانگر وجود هوا و ایجاد پدیده کاویتاسیون می باشد که این پدیده زمانی رخ می دهد که ورودی پمپ آب توسط نصاب کوچکتر از حد استاندارد انجام شده و یا سطح سیال ( آب ) پایین تر از ورودی پمپ آب می باشد که با برطرف کردن ایرادات نصب مشکل فوق از بین خواهد رفت.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما